Własny dom czy wymarzone mieszkanie to nie tylko ukochane cztery kąty, ale przede wszystkim – cztery kąty odpowiednio zadbane i cieszące zarówno oko, jak i duszę właścicieli – domowników. O wygodnym fotelu, w którym można się skulić i tak przetrwać najbardziej ciężkie dni choroby czy po prostu odpocząć od trudów dnia codziennego, marzy w zasadzie każdy z nas. Jeśli dodać do tego tak pożądaną dziś ergonomiczność fotela i zestawić ją z wyjątkowo ładnym wyglądem mebla – do szczęścia nie potrzeba nic więcej.

Ergonomiczność fotela we współczesnym rozumieniu to ścisłe dopasowanie wielkości mebla do indywidualnych potrzeb człowieka. Ważne więc, by części fotela były regulowane i było ich jak najwięcej. Wszystko po to, by można było sukcesywnie ustawić te wielkości, które są niezbędne do zachowania ogólnego zdrowia użytkownika. Tu warto wskazać na dopasowanie fotela zarówno do wagi, jak i wzrostu osoby, która na tym właśnie fotelu będzie spędzała mnóstwo czasu. O czym należy pamiętać, by kupić fotel idealny?

Bardzo ważne jest wygodne, ale przede wszystkim – bardzo stabilne siedzisko. Dobrze, jeśli fotel wyposażony został w co najmniej 5 ramion – dzięki temu gwarancja stabilności na długi czas zostanie zachowana z pewnością. Dobrze też, jeśli w fotelu uwzględnione zostaną podstawowe wielkości. Eksperci zgodnie twierdzą, że szerokość i głębokość siedzenia wynosić powinny co najmniej 40 centymetrów. Do tego przynajmniej o 3 do 5 stopni regulowana być powinna przednia połowa siedziska. To istotne nie tylko przez wzgląd na ogólne zdrowie użytkownika, ale również i na wygodę codziennej pracy w pozycji siedzącej.

Co jeszcze? Niezwykle ważna jest także ogólna konstrukcja fotela – tu liczyć się powinno to, że ruch ramion użytkownika nie jest niczym skrępowany – ten komfort ruchu daje uczucie wolności, a jednocześnie także – panowania nad meblem. A kto by tego sobie nie życzył?

Wybierając fotel do codziennego użytkowania kierujmy się więc tym, co dla nas najlepsze, najwygodniejsze, ale przede wszystkim – najbardziej funkcjonalne i użyteczne. I korzystajmy z tego każdego udanego dnia!