Wielość modeli i rodzajów foteli na współczesnym rynku meblowym może przyprawiać o zawrót głowy. Z zachwytu, rzecz jasna. Warto jednak wiedzieć, jakie fotele są najwygodniejsze i polecane tym najbardziej wymagającym użytkownikom. A tu na czele wyborów konsumenckich plasuje się nic innego, jak fotel rozkładany. Jak wybrać najlepszy model z możliwych?

Fotel rozkładany to mebel absolutnie niezastąpiony w małych mieszkaniach, choć świetnie sprawdzi się w dużych domach, gdzie zagości w samym centrum przestrzeni stworzonej do relaksu. Dobry fotel rozkładany to przede wszystkim mebel wyposażony w niezawodny i łatwy w obsłudze mechanizm – taki, który z powodzeniem w parę chwil zamieni fotel w wygodny mebel a la łóżko. Wśród mechanizmów rozkładania najbardziej popularnych i polecanych wymienić należy takie opcje jak: sedan, wózek, DL oraz delfin. Typ DL to fotele produkowane dla dzieci, sedan rozkłada się niczym łóżko polowe, delfin na zasadzie rozkładania fotela i podnóżka, a wózek – to wysuw dwóch połączonych ze sobą na stałe części.

Stelaż fotela rozkładanego to kolejny parametr decydujący o trwałości mebla. Warto więc wybrać jedną z polecanych opcji – stelaż drewniany lub metalowy. I choć każda z nich ma jakieś wady i zalety, to jednak warto zdecydować się na trwalszą opcję – metal. Ta z pewnością posłuży dużo dłużej.

Wypełnienie fotela rozkładanego również ma ogromne znaczenie. Tu trzeba postawić na jakość – szczególnie zaś wówczas, gdy mówimy o fotelu, który będzie rozkładany niezwykle często. Nie warto więc kupić byle czego i bez większego zastanowienia, bo i nasze zadowolenie będzie później raczej krótkotrwałe.