Fotel wypoczynkowy lub bardzo komfortowy szezlong – oba rozwiązania meblowe brzmią co najmniej świetnie. Które jednak wybrać, by móc możliwie jak najdłużej cieszyć się pełnią ich funkcjonalności?

Przyjmuje się, że podobnie jak stół stanowi centrum przestrzeni kulinarnej, tak samo jest i z fotelem, stanowiącym dopełnienie sofy lub kanapy wypoczynkowej, w przestrzeni salonowej. Fotel wykorzystywać można w wielu rolach – zarówno do drzemania, odpoczynku w pozycji siedzącej, oglądania telewizji czy oddawania się lekturze ulubionej książki. Jaki powinien być model fotela idealnego? Przede wszystkim maksymalnie miękki, solidnie wykonany i dość głęboki. Taki, byśmy potrafili się w nim niemal zagłębić.

Fotel wypoczynkowy w tym jest lepszy od tradycyjnego, że można na nim zarówno spożyć ciepły posiłek, jak i wygodnie się zdrzemnąć. Zazwyczaj jest bowiem dość rozłożysty i stoi na niezbyt wysokich nóżkach. Na tym zyskuje nie tylko jego stabilność, ale i ogólne walory estetyczne także.

O maksymalnej wygodzie fotela decydują także jego wymiary. Te więc nie mogą być przypadkowe. Minimalna głębokość siedziska według specjalistów wynosić powinna przynajmniej 40 cm, Szerokość koło 50 cm. A najlepiej prezentują się wymiary optymalne: szerokość 50 cm i głębokość aż 58 cm. To wówczas właśnie całe ciało może zyskać dostęp do odpowiedniego podparcia, przy czym nie bagatelizuje się także komfortowego odciążenia potrzebnego kręgosłupowi.

A co najlepiej sprawdza się w duecie z fotelem? Oczywiście podnóżek. Warto więc szukać takiego funkcjonalnego zestawu meblowego właśnie.