Fotel rozkładany kojarzy się większości z nas z niczym innym, jak z doskonałą przestrzenią do maksymalnie komfortowego odpoczynku. I nieważne, czy relaks ten zaplanowaliśmy sobie za dnia, czy też nasza popołudniowa drzemka przeciągnie się chociażby do rana. Ważne, by fotel mógł podarować nam odprężenie o którym marzymy.

Fotel rozkładany z głównym przeznaczeniem do spania, najlepiej sprawdzi się jako idealna inwestycja do niewielkich mieszkań. Najlepiej takich z dość ograniczoną wolną powierzchnią – wielofunkcyjny mebel, jeśli nie będzie użytkowany, będzie mógł pozostawać złożony, a przez to nie będzie zabierał wolnej przestrzeni. Rozłożeniu ulegnie dopiero wówczas, gdy rzeczywiście trzeba będzie z niego skorzystać.

Fotel rozkładany za dnia najczęściej spełnia funkcję wygodnej sofy. Można więc na nim z powodzeniem siedzieć, czytając ulubioną książkę lub oglądając ukochane programy telewizyjne. Wieczorem zaś lub w nocy, zamienić się może szybko w bardzo wygodną przestrzeń do spania – zazwyczaj dla jednej osoby, choć i zdarzają się takie modele foteli, że z powodzeniem pomieszczą nawet dwie osoby.

Fotel rozkładany we współczesnej wersji dostępny jest głównie w opcji mebla tapicerowanego – i właśnie jego wybór będzie najlepszym z możliwych. Tapicerka bowiem to materiał wyjątkowo trwały i estetycznie się prezentujący, gwarantujący możliwość nawet wieloletniego użytkowania fotela bez widocznych śladów tegoż użytkowania. Także przemyślany zakup fotela dobrej jakości to udana inwestycja na lata. Także i lata naszej wygody.