Eksperci od aranżacji i wyposażenia wnętrz zgodnie twierdzą – już jeden element w pomieszczeniu może sprawić, że zmieni się charakter mieszkania, a gruntowny remont wcale nie będzie konieczny. I choć wydawać się to może dość niewiarygodne, warto wypróbować ten pomysł i spróbować odmienić wnętrze własnego mieszkania w bardzo prosty sposób. Jaki? Zakup odpowiednich dodatków może zmienić wszystko. A by nie wydawać za dużo, obejrzyjmy posiadane fotele i krzesła. Tu warto się zastanowić, czy może w modzie coś się ostatnio zmieniło i mamy szansę na wprowadzenie świeżości do pomieszczenia za pomocą drobnego zakupu? Jakie fotele i krzesła kupowane są teraz najczęściej?

Nowoczesne fotele kuszą designerskim kształtem, nietypowymi kolorami czy materiałami wykończeniowymi. Nie dość, że w prosty sposób odmienią wnętrze, to spełnią także podstawową i niezwykle ważną dodatkową funkcję – będą miejscem do komfortowego odpoczynku po długim dniu pracy czy męczącym wyjeździe. Dziś pasjonaci piękna i zwolennicy nowoczesności i innowacyjności nierzadko decydują się na zakup foteli o owalnym, delikatnie zakrzywionym kształcie. W tym modelu właśnie upatrują nie tylko wyjątkowych wrażeń wizualnej i ogólnej atrakcyjności fotela, ale również ogromnego komfortu wynikającego z użytkowania mebla.

Dużą popularnością wśród kupujących cieszą się także fotele kształtem przypominające jajko. Można w nich się bowiem praktycznie schować i pozostać pod ochroną swoistego „kokona”. Te modele w wersji klasycznej to przede wszystkim fotele z białym oparciem i kontrastowym, bardzo wyrazistym, barwnym siedziskiem. Wybierając taki model mebla jednak warto pamiętać, by nie zestawiać go w niewielkim pomieszczeniu z równie intensywnym wizualnie meblem czy meblami. Taki natłok wrażeń wzrokowych może być tylko szkodliwy.

A jeśli chcemy wybrać coś klasycznego, zdecydujmy się raczej na fotele i krzesła w standardowej odsłonie i kształcie: niech króluje ponadczasowy kwadrat – zarówno w oparciu, jak i siedzisku. Inspiracji warto szukać w meblach z czasów PRL – gwarantujemy, że można się w nich rozkochać na nowo!