Myśląc o ciekawej aranżacji wnętrza pokoju dziennego myślimy także i o tym, by zapewnić w nim dostęp do przestrzeni zarezerwowanej tylko nam. Takiej oazy spokoju bardzo nam potrzeba. Stąd też nikogo dziwić nie powinno, że w każdym niemal szanującym się salonie znaleźć można… ciekawy i maksymalnie wygodny fotel. Jak jednak wybrać, by nasz zakup okazał się na tyle najlepszy, że świetnie trafiony? O tym słów kilka poniżej.

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego fotela nie jest kwestią zbyt błahą. Niewłaściwie dobrany mebel bowiem może zagracić niezbyt dużą przestrzeń generując ogólne uczucie przytłoczenia. Jeśli zaś nie dysponujemy zbyt wielką przestrzenią we wnętrzu, a jednak chcemy by znalazł się w nim wygodny fotel, śmiało możemy postawić na fotele o delikatnych, najczęściej opływowych kształtach. Nie powinny być one zbyt duże czy rozłożyste – ważne, by miały swój urok i dość głębokie siedzenie – by można było z powodzeniem zrelaksować się w ich „wnętrzu” zgodnie z aktualnymi potrzebami. W niedużych salonach świetnie sprawdzą się także fotele o geometrycznych kształtach – zapewniając harmonię, o której marzy zdecydowana większość inwestorów.

Jeśli zaś chcemy, by nasz salonowy fotel był meblem niemal numer jeden we wnętrzu – warto postawić na fotel w wyjątkowo wyrazistej barwie lub takim wzorem, który przedstawiać będzie ogromną abstrakcję lub multikolorowy, kwiatowy wzór.

Pięknie zaaranżowane wnętrze tworzą bowiem meble z duszą i urocze dodatki, które dodają całości pożądanego blasku i szyku. I to wszystko dostępne jest teraz niemal na wyciągnięcie ręki. Da się!